Odevy a obuv
 
kopačky adidasAsi najčastejším druhom falzifikátov, ku ktorému sa dostane bežný občan aj v SR je obuv a odevy. Je verejne známe, hoci to nie je vždy pravidlom, že značkový tovar je vyhľadávaný pre svoju kvalitu a pre svoju hodnotu na spoločenskej úrovni.  Je hlúpe si myslieť, že žiadna takáto hodnota neexistuje. Existuje a niektorí ľudia si dávajú práve na nej veľmi záležať a značkou dávajú okoliu najavo svoje zázemie, štýl a finančné možnosti. K falzifikátom oblečenia sa dostávame rôznymi cestami.  Vedome a nevedome.
- Vedome, ak si kúpime na pochybnom trhu, od priekupníkov, či od známych, ako to oni zvyknú po taškách nosiť po priateľoch a snažiť sa predať za výhodné ceny, v skutočnosti nad cenu. 
- Nevedome, ak nám obchodník ponúka, či priateľ a známy odevy a obuv značkovej kvality a vydáva ho priamo za zaručený originál. Oblečenie, doplnky, kabelky, obuv, plavky…Poškodená je práve značka, ktorá je falšovaná. Najznámejšie falšované značky sú Adidas, Diesel, Nike, mnoho elegantných špoločenských značiek, Armani, Dolce Gabana a podobne.
 
Ako prebieha falšovanie:

Postupy sú rôzne.  Najkurióznejšie sú tie, keď sa niekto doma snaží napodobniť originál a ušije šaty vlastné, vyšije značku, pridá amatérsky štítok. Pre svoju potrebu by to nebolo brané ešte ako porušovanie zákona, hoci aj ten tu už porušený je snahou o kopírovanie dizajnu, značky a tak sa už dopúšťate o poškodzovanie autora. Ak ale tovar aj predáte, to už je naozaj na trestné stíhanie. Veľko-predajcovia falzifikátov takto predávajú tovar, ktorý je pašovaný, alebo je vyrobený metódou, keď je do SR dovezený tovar inej neznámej značky (Xi Xao, Xing Xi a podobne) a až v SR je odpáraná nášivka, len trochu prišitá a nahradená pokusom o všitie NIKE, Adidas a podobne.
 
Ako sa proti takémuto obchodu bojuje?

Slovenská polícia proti falzifikátom oblečenia bojuje aj raziami vo veľkoskladoch skladujúcich tovar z Ázie, liahne falzifikátov rôzneho smeru. Vietnamské trhy sú často terčom colníkov. Okrem toho že tovar nepodlieha často clu, štát je ukrátený na daniach, tak sa často nachádza práve falošný tovar.

         ABCids   ADADAS   ADADIS

 

 

 

hlavná stránka peniaze a ceninyodevy a obuvdoklady a údajeumenie elektronika
potraviny a liečivá nosiče a softwarešportdejiny a historiazbierka zákonov

 

Copyright 2009 © created by n-games.eu - autorstvo textového obsahu výhradne n-games.eu, akékoľvek ďalšie využitie a použitie bez vedomia autora je zakázané.