Elektronika
 
Veľmi obľúbeným artiklom falšovania sú mobilné telefóny, prehrávače a technika. Spoločnosti zvučných mien vytvárajú svoje technológie a dizajny. A práve najčastejšie dizajny a nápady sú im vykradnuté spoločnosťami najčastejšie z Činy. Práve odtiaľ pochádza nespočetné množstvo falzifikátov mobilnej technológie, navigácií, počítačových súčiastok a podobne. Pre podobnosť dizajnu a tvaru si mnohí vyberú práve lacnejšiu kópiu, nebodaj si vyberú aj taký predmet, ktorého logo sa príliš podobá na inak všeobecne známu značku.

Tak, ako pri Adidas sa stretneme Adados, Adihas a podobne, aj tu sa môžeme bežne stretnúť so značkou Scny Ericsson, alebo NOKLA. Dizajn často krát zostáva nezmenený.

NOKIAToto sú síce prípady kopírovania dizajnu, no absolútne bežným a najčastejším je už prípad, keď ani podľa názvu nespoznáte, že v rukách držíte slabý "šmejd". V poslednej dobe sa najčastejšie stretávajú spotrebitelia s falzifikátmi prístroja iPhone od spoločnosti Apple, kde existuje mnoho druhov s podobným dizajnom ale inou značkou, no objavujú sa absolútne rovnaké dizajny, aj značka, len iné vnútro a kvalita. Drzosť falšovateľov nepozná hraníc. A ani kapacitu vrecka.

Akákoľvek elektronika, média, batérie a rôzne technológie, vrátane vozidiel, všetko je rado kopírované, aby plagiátor vyťažil z originálu a jeho mena čo najviac.

baterkyOdhaľovanie a boj:

Odhaľovanie falšovanej elektroniky je ťažké a trh s takýmto tovarom funguje cez ľudí, len výnimočne cez spoločnosti. Stáva sa, že špecializovaný čierny trh príde na spôsob ako podvodom tieto výrobky dostať do predajne, kde je ponúkaný a predávaný všetok takýto tovar ako originálny. Bežne je možné takýto tovar získať na internetových aukciách. Kde to poznať podľa negarantovaných zárukách v popise tovaru a podivnému správaniu predajcu.
 

 

 

hlavná stránka peniaze a ceninyodevy a obuvdoklady a údajeumenie elektronika
potraviny a liečivá nosiče a softwarešportdejiny a historiazbierka zákonov

 

Copyright 2009 © created by n-games.eu - autorstvo textového obsahu výhradne n-games.eu, akékoľvek ďalšie využitie a použitie bez vedomia autora je zakázané.