Šport
 
Hovorme najskôr o športových potrebách. Ani tie sa nevyhli tomu, aby sa ich nepokúsil nejaký falšovateľ skopírovať a obohatiť sa na nich. Napríklad také skákacie topánky poweriser sú teraz hojne falšované inými kórejskými a čínskymi firmami, ktoré ich aj pomocou inzercie ako súkromné osoby predávajú ďalej a rozširujú ich do sveta. Ide o verné kópie originálnych poweriser topánok, avšak nekvalitné materiály, z ktorých sú kópie vytvorené môžu spôsobiť zranenie a nešťastný pád v prípade prasknutia. Zadná pružná hmota je vyrobená v originálnom nástroji z kvalitných plastov, aké sú použité vo vrtuľníkoch. Kópie však môžu aj tento diel mať z nekvalitného plastu, ktorý môže prasknúť a pri zlom nastúpení na skákaciu topánku sa tak môže aj prebodnúť športovec, či nešťastne zraniť. Ide teda o kvalitu a bezpečnosť, ktorú zaručuje originálna značka. Aj prípadne vymáhanie škody za následky zo športovej pomôcky potom bude nie na mieste, ak budete mať ne-originál. Neznalosť produktu na slovenskom trhu však neumožňuje informovať plne všetkých nadšencov, ako spoznať originál. Viac o tejto pomôcke nájdete na stránkach www.poweriser.n-games.eu.. o ďalších oblastiach vo svete športu, si ešte povieme. Dotýka sa jej oblasť odevov, keďže šport, to je značkové športové oblečenie a aj tu prekvitá falšovanie, ako sme spomenuli v sekcii odevov.

Tenisové rakety, pálky, obuv

Športové potreby svetových značiek sa budú dať vždy zohnať za lacnejší peniaz a len bystré oko znalca spozoruje, že tenistka nedrží naozaj značkovú raketu, ale len napodobeninu. Kvalitný materiál a sieťovanie sa môže držať chvíľu, neskôr opadne a až vtedy športovec zistí, že asi nešlo o originál.

Športové výsledky

Existuje aj práve oblasť, kde rozhodcovia merajú iné časy, upravujú rekordy a výsledky športovcov, znižujú či vylepšujú papierovo výkon protihráča, či vlastného hráča. Falšovanie výsledkov aj na rozhodcovských miestach je kšeft. Pre nich samotných veľmi výnosný. Šport je veľký biznis, v ktorom sú veľké peniaze. O to väčšie, ak vopred viete kto vyhrá.
 
 

 

 

 

hlavná stránka peniaze a ceninyodevy a obuvdoklady a údajeumenie elektronika
potraviny a liečivá nosiče a softwarešportdejiny a historiazbierka zákonov

 

Copyright 2009 © created by n-games.eu - autorstvo textového obsahu výhradne n-games.eu, akékoľvek ďalšie využitie a použitie bez vedomia autora je zakázané.